Poradenstvo, certfifikáty ISO 9001

Preskočiť menu

Podnikateľovi príde niekedy vhod pozrieť sa, ako sa darí ostatným firmám v jeho odvetví. Ak sa mu nedarí, chce si preveriť, či robí chybu on alebo sa nedarí celému sektoru. Aj malá firma dokáže ľahko zistiť finančné údaje veľkých spoločností zo svojho sektoru napríklad v Obchodnom vestníku. Nevýhodou Obchodného vestníka (a všetkých štátnych webov) je neprehľadnosť a používateľská neprívetivosť. Aby sa podnikateľ vyhol opisovaniu čísel z PDF výkazov, prepisovania do Excelu a počítaniu, môže použiť nový portál Finstat, kde si môže analyzovať napríklad zisky slovenských firiem

Finančné údaje

Na Finstate nájde firmy a ich účtovné závierky z Obchodného vestníka prehľadne zoradené s možnosťou porovnávania, zoraďovania a filtrovania. Na Finstate sú zoradené podľa toho, kedy spoločnosť zverejnila hospodárske výsledky v Obchodnom vestníku. Nie je však problém zoradiť si firmy aj podľa výšky tržieb.

Keď si kliknete na detail niektorej spoločnosti, uvidíte základné údaje o firme, najnovšie podania z Obchodného registra a jej finančné údaje. Zistíte napríklad, že slovenskej firme Eset, ktorá vyvíja antivírový softvér, narástli v minulom roku tržby o viac ako 250 %:

trzby ESET

Konkurzy a reštrukturalizácie

Okrem spracovaných účtovných závierok a finančných ukazovateľov firiem nájdete na Finstate aj podania týkajúce sa konkurzov, reštrukturalizácií, likvidácií a dražieb. V zozname konkurzov nájdete všetky podania zoradené od najnovších, s tým, že sú každý deň aktualizované o nové konkurzy. Pohodlne si tak môžete preveriť, či nie je váš odberateľ v úpadku.

Zväčšite si písmo

Prečo ISO

Systémy manažérstva

Špeciálna ponuka

Prezentácia

HACCP